درباره frisby

کالج فریزبی در سال 1995 توسط مارتین فریزبی در انگلستان تاسیس شده و نام دیگر این موسسه خانه زبان فریزبی است. کالج فریزبی درکشور انگلستان با برخورداری از جایگاهی حائز اهمیت و دارای درصدی بسیار بالا در قبولی آزمون های ESOL و IELTS وTOEFL دانشگاه کمریج است. در حال حاضرکالج فریزبی علاوه بر اداره مرکز تربیت مدرس INTESOL، مجری دوره های آموزشی انگلیسی در زمینه حقوق و برگزاری آزمون TOLES است.

کالج فریزبی علاوه بر همکاری مستقیم با دانشگاه ویتربو ایتالیا و کالج وابسته به آموزش و پرورش دوا (Deva) در رومانی، با دانشگاه زبان شناسی کیف و دانشگاه Mariupol همکاری دارد. از میان نمایندگی های کالج فریزبی در 25 کشور و40 مرکز دنیا می توان به Kolumbus Sprachreisen در آلمان، Feriencamps در سوئیس، Hermosa Sprachreisenin در استرالیا، سفارت سلطنتی تایلند در لندن و MB Scambi Culture در ایتالیا اشاره کرد. مارتین فریزبی علاوه بر مدیریت کالج فریزبی به عنوان مامور ارتباطات خاورمیانه موسسه ASIC (موسسه خدمات اعتبار بخشی بین‌المللی برای مدارس و دانشگاهها) و همچنین به عنوان بازرس مراکز ASIQUAL (موسسه ای که دستاوردهای علمی و مهارت های دانش آموزان را میسنجد) فعالیت می کند.

کالج فریزبی کیفیت بسیار بالایی در برگزاری دوره های آموزشی و آزمون ها دارد و مدرسین آن نیز افراد متخصص و با تجربه ای هستند و از روش های نوین و مفاد آموزشی بروز بهره می‌برند که توسط خانه زبان فریزبی بصورت انحصاری برای کالج فریزبی و شرکایش تولید شده‌اند.

تمامی مفاد درسی با سطح دوره‌ها هماهنگ بوده و مطابق با چهارچوب آموزش زبان اروپا طراحی شده است که شامل سطوح مختلف از مبتدی A1 تا پیشرفته C1 می‌باشد. کالج فریزبی همچنین برنامه‌های آموزشی ویژه‌ای برای تربیت مدرس، مشاغل و اقامت دارد.

دوره آموزشی گروه سنی خردسال شامل 6 ترم آموزشی ۲۶ ساعته می باشد.

روش آموزش و مباحث کاملاً با سن و سال خردسال هماهنگ است، چیدمان کلاس مطابق با اهداف آموزشی (Specific Corner) می­باشد و زبان ­آموز جهت انجام فعالیت‌ها و بخش‌های گوناگون کتاب در قسمتهای مختلف کلاس قرار می­گیرد. این کار باعث می­شود زبان ­آموز در کلاس فعال بوده و از کلاس بهره بهتری ببرد. چیدمان کلاس و طراحی صندلی­ها در این حالت به روند آموزش و یادگیری کمک کرده و از خستگی و کسالت درکلاس جلوگیری می­کند. در این مرحله هر چهار مهارت زبان انگلیسی تقویت شده و به مهارت Speaking و Listening توجه بیشتری می‌شود.

آموزش دراین سطح بصورت غیرمستقیم و همراه با خلاقیت، شعر، کاردستی و … می­باشد. شیوه نوین آموزشی این مجموعه با هدف توسعه ذهن طراحی شده است.
ارزیابی این گروه از زبان آموزان بصورت کیفی و از طریق انجام worksheet های دوره ای صورت می پذیرد.

منابع مورد استفاده در طرح آموزشی زبان موسسه مجموعه‌ها و دوره‌های آموزش زبان است که همگی به طور مستقیم از بریتانیا تهیه و متناسب با اهداف آموزشی موسسه طراحی شده‌اند.

کتاب‌ها، کتاب های کار، فایل‌های صوتی و تصویری، بازی‌ها، فلش کارت‌ها و همچنین کار برگ‌های مورد استفاده با طراحی و طبقه‌بندی خاص که موجب بالا رفتن سطح علمی زبان آموزان در همه سطوح و سنین و در حداقل زمان انجام می‌شود.

از جمله کاربردی‌ترین منابع آموزشی می‌توان به بازی‌های طراحی شده، فلش کارت‌ها با موضوعات گوناگون و ابزارهای آموزشی و کمک آموزشی نظیر خلق شخصیتهای کتاب ها اشاره کرد.